Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Mart 2023 Salı

Siyasilerden ve patronlardan ‘grev’ eleştirisi: Abartılı

Almanya genelinde son 31 yılın en büyük grevi olarak görülen ve 350 yerde 30 bin kişinin iş bıraktığı greve siyasilerden ve işverenlerden tepki yağdı.

Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di) ile Demiryolu Çalışanları Sendikası'nın (EVG) çağrısı ile ulaştırma sektörü çalışanları büyük bir greve gitti. Almanya’da son 31 yılın en büyük grevi olarak adlandırılan greve EVG Sendikası’nın verilerine göre, ülke genelinde 350 yerden 30 bin kişi katıldı.

Grevden memnun olmayan işverenlerden ve bazı siyasilerden ise tepki yağdı.

Deutsche Bahn, grevi ‘abartılı’ olarak nitelendirdi

Der Spiegel’de yer alan habere göre, Deutsche Bahn yönetimi, eylemleri ‘abartılı’, ‘gereksiz’ ve ‘temelsiz’ olarak nitelendirdi. Yönetim tarafından, 'Evg derhal müzakerelere geri dönmeli' mesajı verildi. 

Alman Kent ve Belediyeler Birliği’nden Bild am Sonntag’a yapılan açıklamada, “Grevlerin yükünü vatandaş sırtlıyor” dendi.

Belediye İşverenleri Derneği (VKA) Başkanı ve Gelsenkirschen Belediye Başkanı Karin Welge, grevlerin, Almanya’nın itibarına zarar verdiğini dile getirdi. 

CDU/CSU: Vatandaş esir alındı

CDU/CSU - Birlik Partileri Parlamento Grubu Ekonomi Politikası Sözcüsü Julia Klöckner (CDU), “Toplu ulaşım hakkını engelleyerek, vatandaşı esir alıyorsunuz” yorumunda bulundu.

Bavyera’dan Bağımsız Milletvekilleri Parlamento Grup Başkanı Florian Striebl grevin temel bir hak olduğunu söyledi, ancak bu boyutta bir iş bırakmanın ‘orantısız’ olduğunu vurguladı. 

Halk grevi destekliyor

DPA adına YouGov araştırma şirketi tarafından yapılan ankete göre, Almanların yaklaşık yüzde 55’i Ver.di ve EVG sendikalarının düzenlediği 'mega grevi', haklı buluyor. RND’de yer alan habere göre, anketine katılanların yüzde 38’i ise, grevi orantısız bulduğunu veya 'hiç doğru bulmadığını' belirtti.

Geri Dön 28 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN