Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ekim 2023 Perşembe

Siyahiler en çok Almanya'da ırkçılık yaşıyor

Yapılan araştırmalar, Avrupa'da yükselen ırkçılığı gözler önüne serdi. Irkçılığın en fazla yükseldiği ülke ise Almanya oldu.

Avrupa Birliği Temel Haklar Ajansı'nın (FRA) gerçekleştirdiği son anket, ırkçılığın Avrupa ülkeleri arasında en fazla Almanya'da yaşandığını gösterdi.

Ankete katılanlar, günlük yaşamlarında, işte, okulda, toplu taşıma araçlarında, alışverişlerde veya iş ararken ten renkleri, göçmen kökenleri veya dini inançları nedeniyle ayrımcılığa uğradıklarını ifade etti.

13 AB ülkesini içeren bu araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 47'si son beş yılda ten renkleri, göçmen kökenleri veya dini inançları nedeniyle ırkçılığa maruz kaldıklarını belirtti. Bu oran Almanya'da yüzde 77'ye yükseliyor. Avusturya'da da benzer şekilde yüzde 76'lık bir sonuç ortaya çıktı. Polonya (yüzde 21) ve İsveç (yüzde 27), siyahilere karşı son beş yılda en az ırkçılığın yaşandığı ülkeler olarak öne çıktı.

Ankete katılanların yüzde 38'i son beş yılda ten renklerinden, yüzde 30'u etnik kökenlerinden ve yüzde 6'sı dini inançlarından kaynaklı ayrımcılığa uğradığını ifade etti. Almanya'da bu oranlar sırasıyla; yüzde 68'le ten rengi, yüzde 57'yle etnik köken ve yüzde 13'le dini inanç olarak görüldü.

Avrupa'da siyah olmak

"AB'de Siyah Olmak" başlıklı araştırma, Almanya'da siyahilerin iş yerlerinde yaşadıkları olumsuz deneyimlerin diğer 12 ülkeye kıyasla daha fazla olduğunu ortaya koyuyor. Almanya'da son 5 yıl içinde iş ararken ayrımcılığa uğradığını söyleyen siyahilerin oranı yüzde 56'ya kadar çıkarken, bu konuda sadece Avusturya, yüzde 59 ile Almanya'yı geçiyor.

Araştırma aynı zamanda Almanya'daki siyah öğrencilerin yaklaşık yüzde 40'ının ırkçı hakaret veya tehditlere maruz kaldığını, yüzde 13'ünün ise fiziksel şiddete maruz kaldığını gösteriyor.

Geri Dön 26 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN