Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ekim 2023 Pazartesi

Sivil kurtarma ekipleri 2026'ya kadar finanse edilecek

Almanya İçişleri Bakanlığı, Avrupa'ya gelmeye çalışan göçmenleri kurtarmak için oluşturulan kuruluşları, 2026 yılına kadar finanse etmeye devam edeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda, Almanya, deniz yoluyla Avrupa'ya gelmeye çalışan mültecileri kurtarmak için oluşturulan kuruluşlara maddi destek verdiği gündeme gelmişti. Özellikle sosyal medyada oldukça konuşulan bu konuya dair Federal İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakanlık, bu kuruluşları 2026 yılına kadar finanse etmeye devam edeceklerini duyurdu.

Bu hafta, hükûmetin deniz yoluyla Avrupa'ya gelmeye çalışan sivilleri kurtarmaya yönelik oluşturulan kuruluşlara verdiği maddi desteği 2024 yılı itibari ile keseceği haberi gündeme geldi. Haberde Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı'nın bu desteğe karşı olduğuna yer verildi. Yeni bakanlık bütçesinde bu konuya dair bir bilgi bulunmadığının altı çizildi.

Federal İçişleri Bakanlığı Bild gazetesinde çıkan bu haberi yalanladı. Bakanlık sözcüsü, teknik bir aksaklık nedeniyle 2024 yılının bütçe taslağının açıklayıcı olmadığını söyledi. Bu hatanın kısa sürede düzeltileceğini söyleyen sözcü, 2026 yılına kadar deniz kurtarma ekiplerine yapılan yardımın devam edeceğini açıkladı.

Başbakan Olaf Scholz, geçtiğimiz cuma günü yaptığı açıklamada yardım kuruluşlarına böyle bir yardım verilmesine mesafeli yaklaştığını söylemişti. Scholz, yardım kararının hükûmet tarafından değil, Federal Meclis tarafından onaylandığını vurgulamıştı.

Daha önce İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Almanya'nın Akdeniz'deki göçmenlerle ilgilenen yardım kuruluşlarına maddi destek vermesini içişlerine müdahale olarak tanımlamıştı.

Geri Dön 09 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN