Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Aralık 2022 Çarşamba

Şirketlerin yüzde 73’ü nitelikli çalışan sıkıntısı yaşıyor

Almanya’da kalifiye işçi açığı büyüyor. Son ankete göre şirket yönecilerinin yüzde 73’ü nitelikli çalışan bulmakta zorlandıklarını beyan etti.

Almanya'da kalifiye eleman açığı her yıl büyümesine rağmen, çok az firma yurt dışında eleman arıyor. Şirketler açısından dil engeli en önemli sorunlardan biri.

Almanya'da artan kalifiye eleman sıkıntısına rağmen, sadece birkaç şirket yurt dışından personel istihdam ediyor. Bertelsmann Vakfı için yapılan bir ankete katılan şirket yöneticilerinin yüzde 73'ü şirketlerinde vasıflı çalışan sıkıntısı olduğunu bildirdi. Geçen yıl bu oran yüzde 66, bir önceki yıl ise yüzde 55 düzeyinde idi.

Sadece yüzde 17 göçmen işçi arıyor

Ancak ankete katılan yöneticilerin beşte birinden azı Almanya'da yeterli personel bulabileceğine inanmasına rağmen, ankete katılan şirketlerin sadece yüzde 17'si yurt dışında yeni çalışan aradıklarını söyledi. 

Geri Dön 14 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN