Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Temmuz 2023 Salı

Şirketlerin yüzde 61’i evden çalışma imkanı sunuyor

Almanya’da şirketlerin yüzde 61’i ortalama olarak çalışanlarının ayda 6,4 gün evden çalışmalarına müsade ediyor.

Almanya'nın önde gelen ekonomik düşünce kuruluşlarından Ekonomi Araştırma Enstitüsü (İfo) tarafından yapılan son ankete göre, ülkedeki şirketlerin yüzde 61'i çalışma imkanı sunuyor. Ortalama olarak, şirket çalışanlarının ayda 6,4 gün evden çalışmasına izin veriliyor. 

ifo Enstitüsü’ne göre Almanya, haftada ortalama 1 gün evden çalışma ile 17 Avrupa ülkesi arasında ikinci sırada yer alıyor. İlk sırada ise haftada 1,5 gün ile İngiltere var.

Dünya genelinde 34 ülkeye bakıldığından ise, haftada 1,7 gün ile Kanada, 1,4 gün ile ABD ve haftada 1,3 gün ile Avustralya Almanya'nın önünde yer alıyor. Evden çalışmada, dünya ortalaması 0,9 gün.

Geri Dön 25 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN