Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ağustos 2023 Cuma

Şirketler zorda: Korona yardımları geri isteniyor

Korona salgını döneminde Almanya'nın Saksonya eyaletinde verilen korona yardımları gözden geçiriliyor.

Şirketler zorda: Korona yardımları geri isteniyor

Pandemi sürecinde, Saksonya'daki şirketlere toplam 670 milyon avro yardım yapıldı, ancak şimdi bu ödemeler yeniden inceleniyor. Bazı şirketlerin çoğunlukla gönüllü olarak geri ödediği 108 milyon avroluk yardımın geri alınması, pandemi sırasındaki ekonomik zorluklar nedeniyle sorun yaratıyor.

Leipzig Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Fabian Magerl, yardım fonlarının çoğunun zaten harcandığını ve şirketlerin ticari geri dönüş sağlayamadığını belirtiyor. Pandemi önlemleri nedeniyle varlıkları tehdit edilen şirketlerin neredeyse hiç rezervi kalmamış durumda. IHK Leipzig, mağduriyet yaşayan şirketler için politikacılardan çözüm talep ediyor.

Korona yardımlarının geri alınmasının temel nedeni, şirketlerin pandemi dönemindeki satışlarının öngörülen kadar düşmemiş olması. Ayrıca, bazı girişimciler ve serbest meslek sahipleri yardımı maaş ödemek için kullandı, ancak daha sonra federal hükûmetin yardımın yalnızca işletme giderleri için kullanılabileceğini belirtmesi tartışmalara yol açtı.

Saksonya, geri ödeme süresini diğer bazı eyaletler gibi 31 Aralık'a kadar uzatıldı. Ancak, Saksonya Girişimciler Derneği Genel Müdürü Lars Schaller, personel eksikliği nedeniyle korona yardımlarının kontrol edilmesinin oldukça zor bir süreç olduğu kanaatinde.

Geri Dön 04 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN