Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Şubat 2024 Perşembe

Şirketler 'kalıcı krizden' endişeli

Almanya'nın Saksonya-Anhalt eyaletinde beklenen ekonomik toparlanma meydana gelmedi. Şirketlerin yarısı, durumun daha da kötüleşeceğinden endişeli.

Saksonya-Anhalt'teki Halle-Dessau ve Magdeburg sanayi ve ticaret odalarının yaptığı bir ankete göre, şirketlerin yüzde 43'ü gelecekteki ekonomik durumlarının daha da kötüleşeceğini öngörüyor. Halle-Dessau Sanayi ve Ticaret Odası (IHK Halle-Dessau) Başkan Vekili Steffen Keitel, Almanya'nın uzun süreli ve kalıcı bir krize doğru ilerlediği konusunda uyarıda bulundu. Keitel, kalifiye işçi eksikliği ve milyonlarca çalışabilir durumdaki kişiye aktivite göstermeden Vatandaşlık Parası ödenmesinin gerçeküstü olduğunu belirtti.

IHK Magdeburg Başkanı Klaus Olbricht ise, şirketlerin yatırım yapma isteğinde ciddi bir düşüş olduğunu ve bu isteğin mali krizden bu yana en düşük seviyeye indiğini ifade etti. Olbricht, kalifiye işçi sıkıntısı, yüksek enerji maliyetleri ve bürokrasi gibi faktörlerin şirketler için büyük engeller oluşturduğunu vurguladı. İnşaat, perakende ve konaklama sektörleri, bu durumdan en çok etkilenen sektörler arasında yer alıyor.

Geri Dön 15 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN