Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Temmuz 2023 Perşembe

Şirketler için yeni yardım

Alman şirketlerinin daha rekabetçi olması amacıyla yeni bir 'Büyüme Yasası' hazırlanıyor. Yasa kapsamında şirketlere 6 milyar avroluk destek planlanıyor.

Şirketler için yeni yardım

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP), Almanya'nın ekonomisini canlandırmak için, şirketlere yönelik 6 milyar avroluk bir destek paketi hazırlıyor. Maliye Bakanlığı kaynaklarına göre; Lindner, vergi indirimleri, yatırım teşvikleri ve araştırma fonları gibi önlemleri içeren yeni destek paketiyle şirketleri desteklemeyi planlıyor.

Haberlere göre, Maliye Bakanı Lindner'in önerdiği 'Büyüme Fırsatları, Yatırımları ve İnovasyonu Destekleme Yasası' veya kısa adıyla 'Büyüme Yasası', Alman şirketlerini daha rekabetçi hâle getirmeyi hedefliyor. Yasaya göre, şirketlere iklim dostu teknolojilere yatırım yapmaları ve enerji ile doğal kaynakları daha verimli kullanmalarını teşvik etmek amacıyla bir 'yatırım teşviki' sağlanacak.

Maliye Bakanlığı ayrıca, vergi prosedürlerini basitleştirmeyi ve vergi kanununu modernize etmeyi de planlıyor. Bu adımlar, işletmelerin vergi süreçlerinde daha fazla kolaylık ve şeffaflık sağlayarak iş yapma ortamını iyileştirmeyi amaçlıyor.

Geri Dön 13 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN