Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Mart 2024 Salı

Şirket iflaslarında son 8 yılın rekoru

Almanya'da şirket iflasları, şubat ayında, son 8 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Leibniz Ekonomi Araştırmaları Enstitüsü (IWH); şubat ayında 1.193 şirketin iflas ettiğini ve bu rakamın, 2016 yılından bu yana kaydedilen en yüksek iflas sayısı olduğunu belirtti. IWH, iflas sayılarının önümüzdeki aylarda da yüksek seviyelerde seyretmesini beklediğini ifade etti.

İflaslar, şubat ayında ocak ayına göre yüzde 11, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 43 oranında artış gösterdi. Bu durum, korona pandemisi öncesindeki 2016-2019 dönemi ortalamasının da yüzde 28 üzerine çıkılmasına neden oldu.

Rapor, özellikle yeni kurulan şirketlerin iflas riskinin daha yüksek olduğunu ve mart ile nisan aylarında da yüksek sayıda iflasın beklendiğini vurguladı.

Geri Dön 12 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN