Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ağustos 2023 Salı

Şirket iflasları yüzde 23,8 arttı

Almanya'da, temmuz ayında, şirket iflasları geçen yılın aynı dönemine nazaran yüzde 23,8 arttı.

Almanya'da Federal İstatistik Dairesi (Destatis) verilerine göre, temmuz ayında şirket iflasları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,8 arttı. Kesinleşen rakamlara göre, Mayıs 2023'te bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19 artışla toplam 1.478 şirket resmi olarak iflas etti. Mahkemeler, alacaklıların iflas etmiş şirketlerden talep ettiği miktarın 4 milyar avroya ulaştığını açıkladı.

En fazla iflas bildirimi, ulaşım ve depolama sektörlerinde gerçekleşirken; hizmet sektörünün taşeron şirketleri onu takip etti. En az iflas bildirimi ise enerji tedariki alanında gerçekleşti.

Uzmanlar, bu yıl içinde iflas sayılarında artış bekliyor. Almanya'da şirket iflaslarına dair istatistikler, ilgili mahkemenin iflas kararından sonra kaydedildiğinden, açıklanan sayıların yaklaşık olarak 3 ay önce yapılan iflas başvurularını yansıttığı ifade ediliyor.

Geri Dön 15 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN