Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ekim 2023 Salı

Sınır kontrolleri başlıyor

Almanya; Polonya, Çekya ve İsviçre sınırlarında geçici kontroller yapma planlarını Avrupa Birliği'ne (AB) bildirdi.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser; Polonya, Çekya ve İsviçre ile olan kara sınırlarında insan kaçakçılığı suçlarına karşı daha etkili önlemler almak ve düzensiz göçü sınırlamak amacıyla geçici sınır kontrolleri uygulanacağını açıkladı.

Bakanın açıklamasına göre, Federal Polis Teşkilatı, Polonya, Çekya ve İsviçre sınırlarında da Avusturya sınırında kullandığı araçları kullanabilecek. Bu sınır kontrolleri, 10 gün boyunca devam edecek ve maksimum 2 ay daha uzatılabilecek. Aynı açıklamada, Avusturya'nın sınır kontrollerinin süresinin de 12 Kasım'dan itibaren 6 ay daha uzatılacağı bildirildi.

Almanya'ya ekime kadar 98 bin düzensiz göçmen girdi

Bu yılın ekim başına kadar, yaklaşık 98 bin düzensiz göçmenin Almanya'ya girdiği tespit edildi. 2022'de bu sayı yaklaşık 92 bin olarak kaydedilmişti. Almanya, 2015'ten beri Avusturya sınırında kontroller yapıyor. Schengen bölgesindeki açık iç sınırlar ilkesine rağmen, bazı ülkeler sınır kontrollerini terör riskleri ve düzensiz göç gerekçesiyle uygulanıyor. Örneğin Fransa; Belçika, Lüksemburg, Almanya, İtalya, İspanya ve İsviçre ile olan sınırlarında kontrol talep etmişti.

İçişleri Bakanlığı verilerine göre, federal polis 2021'de 2 bin 132, 2022'de 2 bin 728 ve bu yılın eylül ayına kadar 1.683 kişiyi 'insan kaçakçılığı' şüphesiyle yakaladı. Suriyeliler en fazla yakalanan kaçakçılık şüphelileri grubunu oluşturuyor, ardından Türkler ve Almanlar geliyor.

Geri Dön 17 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN