Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Mayıs 2024 Cuma

Sınır kontrolleri 6 ay daha uzatıldı

Almanya İçişleri Bakanlığı, Polonya, Çekya ve İsviçre ile kara sınırlarındaki sabit kontrolleri 6 ay daha uzattı.

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, 15 Haziran'a kadar geçerli olan sınır kontrollerinin 15 Aralık'a kadar devam edeceğini Avrupa Komisyonu’na bildirdi.

Faeser, kaçakçılık suçlarıyla mücadele ve düzensiz göçü sınırlama amacıyla bu kararın alındığını belirtti. Ekim 2023 ortasından bu yana yapılan kontrollerde, Federal Polis’in Avusturya sınırı da dahil olmak üzere 920 insan kaçakçısını tutukladığını ve bu durumun kontrollerin etkinliğini gösterdiğini söyledi.

Bakan, sınır geçişlerinde yolcuları ve günlük yaşamda sıkça sınırı geçenleri olumsuz etkilememek için tedbirlerin komşu ülkelerle yakından koordine edildiğini vurguladı. Eyaletlerden gelen kalıcı sınır kontrolleri taleplerine başlangıçta şüpheyle yaklaşan Faeser, Ekim 2023'te doğrudan sınır kontrollerine izin vermiş ve bu uygulamayı birkaç kez uzatmıştı.

Bakanlık verilerine göre, 16 Ekim'den bu yana Polonya, Çekya, İsviçre ve Avusturya sınırlarında 37 bin 600 izinsiz giriş tespit edildi. Yaklaşık 23 bin vakada girişin önlenmesi veya ikametin sonlandırılması gibi tedbirler uygulandı. Ülke genelinde izinsiz giriş sayısı, geçen yıl eylül ayında 21 bin iken, bu yıl nisan ayında yaklaşık 7 bin 500’e düştü.

Geri Dön 31 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN