Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
04 Ağustos 2023 Cuma

Sınır dışı hazırlığı

Almanya'da Federal İçişleri Bakanlığı, reddedilen sığınmacılar için sınır dışı etme kurallarını sıkılaştırmaya hazırlanıyor.

Bakan Nancy Faeser'in açıklamasına göre, sınır dışı edilme kararı verilenlerin gözaltında tutulma süresi 10 günden 28 güne çıkarılacak. Yeni yasa tasarısında polisin sığınmacı yurtlarına kolayca girebilmesi için düzenlemeler de yer alacak.

Ayrıca, başvuruları kabul edilmeyen ancak ülkelerinde politik takibata uğrayacakları nedeniyle sınır dışı edilemeyen sığınmacılara daha uzun süre 'geçici oturma izni' verilmesi planlanıyor. Hükûmetin küçük ortağı FDP de bu tasarı hazırlığını memnuniyetle karşıladı.

2022 yılında 13 bin kişi, iltica başvurularının kabul edilmemesi üzerine sınır dışı edildi. Almanya'da şu anda 304 bin kişi için sınır dışı kararı verilmiş durumda. Sınır dışı edilecek kişilerin 248 bini geçici oturma iznine sahip bulunuyor.

Geri Dön 04 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN