Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Ağustos 2023 Pazartesi

Sınır dışı edilenlerin sayısı artıyor

Bu yılın ilk yarısında Almanya’dan sınır dışı edilen kişilerin sayısı geçen yıla göre dörtte bir oranında arttı. Ancak İçişleri Bakanlığına göre, her üç sınır dışı işleminden ikisi başarısız oluyor. 

Bu sene ocak- haziran ayları arasında Almanya’dan sınır dışı edilen kişilerin sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 arttı. Bu senenin ilk 6 ayında toplamda 7 bin 861 kişi sınır dışı edildi. 

Federal İçişleri Bakanlığı'nın Sol Parti'nin sorusuna verdiği yanıta göre sınır dışı edilen kişiler menşe ülkelere geri gönderildi. Bu ülkeler çoğunlukla Gürcistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Moldova ve Sırbistan’dı. 

Sınırı dışı işlemleri her zaman başarılı olmuyor 

İçişleri Bakanlığının verilerine her üç sınır dışı işleminden ikisi başarısız oluyor. Bu yılın ilk yarısında toplamdan 520 hava yolculuğu sırasında fark edilen ve uygulamaya konmak istenen sınır dışı işlemi gerçekleşemedi. Bu işlemlerin uygulamaya konulamama nedenleri arasında ilgili kişilerin direnmesi, havayolu çalışanlarının işbirliği yapmaması ya da federal polisin olaya müdahale etmemesi bulunuyor. 

Öte yandan Almanya’yı gönüllü olarak terk edenlerin sayısında da artış bulunuyor. Bu sene federal ya da yerel fonların yardımları ile gönüllü olarak ülkeden ayrılan kişilerin sayısı 7 bin 201. 

Sol Parti’den sınır dışı politikalarına eleştiri 

Sol Parti'nin mülteci politikaları konusundaki sözcüsü Clara Bünger, insanların savaş ve yoksulluğun olduğu yerlere geri gitmeye zorlandıklarını söyleyerek sınır dışı politikalarını eleştirdi. 

SPD, Yeşiller ve FDP koalisyonu, koalisyon sözleşmesinde sınır dışı işlemlerinin daha sistematik şekilde gerçekleştirileceğinin sözünü vermişlerdi. İçişleri Bakanı Nancy Faeser da sınır dışı etme uygulamalarında düzenlemeye gitmek istiyor. 

Geri Dön 21 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN