Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Şubat 2024 Cumartesi

Şimdi de balık kroketlerde zararlı madde uyarısı

Kurabiyelerin ardından, Almanya'da balık kroketleri arasında test edilen 19 üründen 17'sinde zararlı maddeler tespit edildi.

Şimdi de balık kroketlerde zararlı madde uyarısı

Stiftung Warentest tarafından yapılan bir araştırma, dondurulmuş gıda markaları arasındaki balık kroketlerini mercek altına aldı. İncelenen 19 markadan yalnızca Frosta ve Alnatura'nın balık kroketleri "İyi" notu almayı başarırken, hiçbir ürün "Çok İyi" derecesine ulaşamadı. Test edilen diğer 17 markanın ürünlerinde ise zararlı maddeler tespit edildi.

Özellikle Iglo ve Rewe markalarının balık kroketleri, yağ içeriklerinde AB normlarının izin verdiğinden iki kat fazla 3-MCPD ester barındırdığı için eleştirildi. Bu durum, her iki markanın da sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabileceğine işaret ediyor. Iglo markasının balık kroketleri, incelenen 19 marka içinde en yüksek fiyata sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Ne olmuştu?

Ayrıca, Almanya genelindeki süpermarket zincirlerinde satılan yüz binlerce kurabiye, olası metal yabancı maddeler içerme riski nedeniyle geri çağrıldı. Tüketicilere, bu ürünleri fiş göstermeksizin süpermarketlere iade edebilecekleri ve para iadesi alabilecekleri bildirildi.

Geri Dön 24 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN