Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2024 Cuma

Silah yasağı genişliyor

Frankfurt'taki Merkez Tren İstasyonu bölgesinde, kasım ayından bu yana uygulanan silah yasağının kapsamı genişletiliyor.

Silah yasağı genişliyor

Almanya'nın Frankfurt şehrinde, Merkez Tren İstasyonu (Bahnhofsviertel) bölgesinde kasım ayından bu yana yürürlükte olan silah yasağı bölgesi, 1 Haziran'dan itibaren Merkez Tren İstasyonu bölgesini de kapsayacak şekilde genişletiliyor. Bu karar, Frankfurt Belediye Başkanı Mike Josef (SPD), Federal Polis ve Deutsche Bahn temsilcileri tarafından yapılan açıklamayla duyuruldu. Akşam 20.00 ile sabah 05.00 arasında, yalnızca istasyon binasındaki güvenlik güçlerinin silah taşımasına izin verilecek.

Bu genişletilmiş yasak, Almanya'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (UEFA) başlamasından iki hafta önce yürürlüğe girecek. Yasak kapsamında, silahların yanı sıra 4 santimetreden uzun sabit veya kilitlenebilir bıçaklar da yasaklanacak. Yasağı ihlal edenler, 10.000 avroya kadar para cezası ile karşılaşacak ve ele geçirilen silah ve bıçaklara kalıcı olarak el konulacak.

Belediye Başkanı Josef, "Değerlendirmeler, istasyon bölgesindeki silah yasağı bölgesinin başarılı olduğunu gösteriyor. Genişleme adımı, doğru, gerekli ve alternatifsiz" dedi. Frankfurt Polis Şefi Stefan Müller ise, Kasım ayından bu yana Bahnhofsviertel'deki silah yasağı bölgesinde 62 yasaklı eşyanın ele geçirildiğini bildirdi. Bu eşyalar arasında 49 bıçak, palalar, et satırları ve teleskopik coplar bulunuyordu.

Federal Polis Başkanı Pelzl, Frankfurt şehrine "silah yasağı bölgesini genişletme" konusunda teşekkür etti.

Geri Dön 24 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN