Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2024 Cumartesi

Silah üreticisi, Borussia Dortmund'a sponsor oldu

Alman silah üreticisi Rheinmetall, Borussia Dortmund (BVB) futbol kulübüne sponsor oldu. Anlaşma, savaş karşıtı organizasyonların tepkisini çekti.

Borussia Dortmund, Rheinmetall ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Karar, özellikle sosyal medyada büyük tartışmalara yol açtı. Dortmund CEO'su Hans-Joachim Watzke, "Güvenlik ve savunma demokrasimizin köşe taşlarıdır. Bu yeni normale alışmalıyız" dedi. Rheinmetall, takımın forma sponsoru olmadı, ancak logosu forma dışında birçok noktada yer alacak ve reklam kampanyalarında kullanılacak.

Almanya'daki Evanjelik Kilisesi'nin (EKD) Spor Temsilcisi Thorsten Latzel, anlaşmayı eleştirdi. EKD, "Silah şirketlerinin reklamlarının stadyumlarda yeri yoktur" açıklamasında bulundu. Latzel, uluslararası spor turnuvalarının barışçıl bir anlayışla ilgili olduğunu belirtti ve silah üretimini teşvik etmenin bu ruhla çeliştiğini söyledi.

Alman Barış Topluluğu, anlaşmanın iptal edilmesi için imza kampanyası başlattı. Organizasyon, anlaşmanın futbolun ruhuna aykırı olduğunu savundu. 

Şampiyonlar Ligi finalinde Rheinmetall logosu

Bugün oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde de Rheinmetall logosu görülecek. Dortmund, finalde Real Madrid ile karşılaşacak. Üç yıl süreli anlaşmanın kulübe her sene yedi haneli gelir getireceği belirtiliyor. Rheinmetall, Bundesliga'da bir takıma sponsor olan ilk silah üreticisi oldu. 

Rheinmetall'in hisseleri, Ukrayna savaşı nedeniyle değer kazandı. Şirket, Almanya'nın kuzeyinde yeni bir fabrika inşa ederek üretim kapasitesini artırıyor.

Geri Dön 01 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN