Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Mart 2023 Pazartesi

Silah tedarik prosedürünün değişmesi gündemde

Savunma Komisyonu Başkanı Marie-Agnes Strack-Zimmermann (FDP), Federal Ordu’ya daha hızlı ekipman ve silah tedarik edilmesi çağrısında bulundu. 

Spiegel’in haberine göre Strack-Zimmermann, Bundeswehr’in (Alman ordusu) ihale sistemini ‘karmaşık kurumlar, süreçler ve kurallar bütünü’ olarak tanımladı. Uzun süredir ihmal edilen Bundeswehr için sadece fonların yeterli olmadığını söyleyen Strack-Zimmermann, silah tedarik prosedürünün değişmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Strack-Zimmermann açıklamasında stratejik düşünceyi vurguladı. Önceliklerinin Avrupa’nın direncini güçlendirmek, ortaklarla uyumu sürdürmek ve çözüme gitme cesaretine sahip olmak olduğunu ekledi. 

Strack-Zimmermann daha önce Almanya’nın Ukrayna’ya daha hızlı ve kapsamlı silah göndermesi gerektiğine yönelik kampanyayı desteklemiş ve  bu nedenle Şansölyelik makamı ile ters düşmüştü. 

Geri Dön 27 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN