Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Kasım 2022 Cuma

Sigorta primlerinde sessiz zamma dikkat

Federal hükûmetin onayıyla birlikte sigorta şirketleri açıklarını kapatabilmek adına ek primleri aralık ayında artırabilecek. Fakat zam bildirimi postayla yapılmak zorunda değil.

Federal hükûmet, yasal sağlık sigortası şirketlerindeki açığı kapatabilmek için ek primlerinin artırılmasına onay vermişti. Buna göre sigorta şirketlerinin aralık ayında zam oranlarını açıklaması bekleniyor. Zam bildirimlerinin postayla yapılmak zorunda olmadığını bildiren uzmanlar, “Zam oranlarının takibi ve fesih hakları sigorta şirketlerinin internet sitelerinden yapılacak” uyarısında bulundu. 

Federal Sağlık Bakanlığının hesaplamalarına göre ortalama artış yüzde 0,3 civarında olabilir. 3 bin avroluk brüt geliri olan bir kişi yasal sağlık sigortası için ayda 4,50 avro fazladan ödeyebilir. 

Tüketici uzmanları yasal sağlık sigortası seçiminde herkesin kendisine “Sağlık sigortam bana hangi ek faydaları sağlıyor“ sorusunu sormasını öneriyor. 

Geri Dön 25 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN