Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ocak 2024 Pazartesi

Sigmar Gabriel'den Saksonya'da CDU'ya destek

SPD'nin eski genel başkanı Sigmar Gabriel, aşırı sağcı AfD'ye karşı Saksonya'da CDU'lu Kretschmer'i destekleme çağrısı yaptı. Partisinden Gabriel'e tepki geldi.

Almanya’da aşırı sağcı AfD, özellikle doğu eyaletlerinde oylarını hızla artırıyor. Saksonya, Brandenburg ve Thüringen’de eylül ayında seçim yapılacak. Anketlere göre AfD şu anda birinci parti konumunda.

Saksonya seçimlerinde AfD’nin kazanmaması için CDU’lu Michael Kretschmer’e destek çağrısı yapan SPD’li Sigmar Gabriel’e ise partisinden sert tepki geldi. SPD Saksonya Teşkilat Başkanı Henning Homann, “Michael Kretschmer sürekli olarak federal hükümeti eleştirip, hakaretler ediyor. Ama Saksonya’nın sorunlarıyla yeteri kadar ilgilenmiyor. Belli ki, Goslar’da yaşayan Gabriel bazı şeylerin farkında değil. Bu nedenle Gabriel’i Saksonya’ya davet edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Sigmar Gabriel kimdir?

Sigmar Gabriel 1999-2003 yılları arasında Aşağı Saksonya Başbakanı, 2005-2009 yılları arasında Federal Çevre, Doğa Koruma ve Reaktör Güvenliği Bakanı, 2013-2017 yılları arasında Federal Ekonomi ve Enerji Bakanı, 2017-2018 yılları arasındaysa Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. Gabriel ayrıca 2009-2017 yılları arasında SPD’nin genel başkanlığı görevini de üstlendi.

Geri Dön 08 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN