Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Şubat 2024 Çarşamba

Sığınmacılara nakit yerine kartla ödeme dönemi

Almanya'da Bavyera ve Mecklenburg-Vorpommern, sığınmacılara yönelik ödeme kartı uygulamasında kendi sistemlerini uygulayacak.

Almanya'da Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder ve Mecklenburg-Vorpommern Eyalet Başbakanı Manuela Schwesig, sığınmacılara yönelik yeni bir finansal destek yöntemi olarak 'ödeme kartı' uygulamasını başlatacaklarını duyurdular. Bu uygulama ile sığınmacılara nakit para yerine günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir kart verilecek.

İki eyalet kendi sistemini uygulayacak

Bavyera ve Mecklenburg-Vorpommern'de sığınmacılara yapılan nakit ödemelerin en geç iki ay içinde sonlandırılması planlanıyor. Söder, Bavyera'da pilot projenin önümüzdeki haftalarda başlatılacağını ve 'Bavyera Kartı' ile sığınmacıların en fazla 50 avro çekebileceğini, böylece para havalelerinin önüne geçileceğini belirtti. Schwesig ise yaz aylarını beklemeden ödeme kartı uygulamasına geçeceklerini, amacın istismarları engellemek ve bürokrasiyi azaltmak olduğunu ifade etti.

Almanya'da 16 eyaletten 14'ü bu tür bir ödeme sisteminin kullanılmasında anlaşmışken, Bavyera ve Mecklenburg-Vorpommern kendi uygulamalarını hayata geçirecekler. Ödeme kartları ile yurt dışı kullanım, karttan karta ve diğer transfer işlemleri yapılamayacak. Aşağı Saksonya Başbakanı Stephan Weil de, mültecilerin çalışıp kazandıkları parayı özgürce kullanabileceklerini belirtti. Thüringen eyaletinde ise nakit yerine ödeme kartının test edildiği belirtiliyor.

Geri Dön 07 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN