Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Temmuz 2023 Perşembe

‘Sığınmacılar zorunlu çalıştırılsın’ önerisi

Almanya'da personel açığı ve iltica başvuruları her geçen gün artarken, merkez sağ, mültecilerin kamu yararına işlerde çalıştırılmalarını önerdi.

Baden-Württemberg Eyalet Meclis Başkanı ve Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) üyesi Joachim Walter, sığınmacıların zorunlu çalışmaya dahil edilmesi gerektiğini savundu. Walter, kamu yararına faaliyet gösteren kuruluşlarda çalışmanın sığınmacıların sosyal kabulü açısından önemli olduğunu belirterek, Alman hukukunun mültecilerin çalışmaya teşvik edilmesinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Baden-Württemberg Belediye Birliği Başkanı Steffen Jäger ise mültecilerin 1980'li yıllarda Almanya'da sokak temizleme gibi kamu yararına işlerde çalıştırıldığını hatırlatarak, Alman sosyal devletinin ihtiyaç sahiplerine yardım ederken, herkesin kendi imkanları ölçüsünde devlete katkı yapması gerektiğini belirtti.

Dobrindt: Çalışmak istemeyen mültecilere yardımlar azaltılsın

CSU Federal Meclis Grup Başkanı Alexander Dobrindt, çalışmanın entegrasyon sürecinin bir parçası olduğunu vurgulayarak, çalışmak istemeyen mültecilere sağlanan sosyal yardımların azaltılması önerisinde bulundu. Dobrindt, çalışmak istemeyen göçmenlere verilen yardımların azaltılması gerektiğini ve çalışmanın uyum sürecine katkıda bulunmanın önemli olduğunu ifade etti.

FDP'li Thomas: Çalışmayanlar ülkeyi terk etmeli

FDP ise Hristiyan Birlik Partileri CDU/CSU'nun önerilerini popülist bir seçim manevrası olarak nitelendirdi. FDP Federal Meclis Grup Başkan Yardımcısı Christoph Meyer, Almanya'nın nitelikli göçmene ihtiyacı olduğunu ve düzenli göçün iş piyasasına yönlendirilmesi gerektiğini belirterek, çalışmak isteyenlere imkan tanınması gerektiğini söyledi. FDP'li iç politika uzmanı Stephan Thomas, topluma katkıda bulunmayı istemeyenlerin ülkeyi terk etmeleri gerektiğini ifade etti.

Geri Dön 27 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN