Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Kasım 2023 Perşembe

Sigara otomatlarına uyarı notu zorunluluğu

Almanya'da Federal Adalet Mahkemesi, süpermarketlerdeki sigara otomatlarının üzerinde de sigara paketlerinde olduğu gibi uyarı notlarının bulunması gerektiğine hükmetti.

Pro Rauchfrei adlı sigara yasağı girişimi, Münih'teki iki süpermarketin işletmecisine dava açmıştı. Mahkeme, birçok süpermarkette olduğu gibi kasaların yanındaki sigara otomatlarınında, hiçbir uyarı ve caydırı fotoğraf olamdan sigara satışı yapılmasını karşı karar verdi. Bu kararla birlikte, birçok süpermarketin sigara otomatlarını yeniden tasarlaması gerekecek.

AB Komisyonu tarafından hazırlanan Tütün Ürünleri Direktifi'ne göre sigara paketlerinin üzerinde büyük, caydırıcı fotoğraflar ve uyarı notu bulunmak zorunda. AB Komisyonu'nun bu konuda hazırladığı kütüphanede 42 fotoğraf ve 14 kısa metin bulunuyor. Ancak bu uygulama henüz sigara otomatlarında bulunmuyor.

Geri Dön 02 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN