Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
14 Eylül 2023 Perşembe

Şiddetli fırtına ve dolu: Bir kişi öldü

Almanya'nın Rheinland-Pfalz eyaletini vuran yoğun fırtına ile dolu yağışı can kaybına ve hasara yol açtı. 

Worms şehrinde meydana gelen yıldırım düşmesi bir kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Şiddetli fırtına nedeniyle şehirde ağaçlar devrildi, birçok araç zarar gördü ve binaların bodrum katlarında su baskınları yaşandı. Ayrıca, bazı bölgelerde şiddetli dolu yağışı etkili oldu ve şehir beyaza büründü. Bu durum, trafikte kalan sürücüler için zorluklar doğurdu.

Alman Meteoroloji Dairesi (DWD), fırtınanın şu anda kuzey ve doğu bölgelerine doğru ilerlediğini belirtti. Bremen, Hamburg, Mecklenburg-Vorpommern ve kıyı bölgelerinde yaşayanların dikkatli olmaları gerektiğini açıkladı. Ayrıca, Baden-Württemberg eyaletinde şiddetli yağış uyarısı yapıldı ve bu eyalette metrekareye düşen yağış miktarının 60 litreye kadar çıkabileceği bildirildi.

Ahr Vadisi'nde şiddetli fırtına uyarısı

14 Temmuz 2021'de şiddetli yağmurun neden olduğu yıkıcı bir sel, Rheinland-Pfalz eyaletinde en az 135, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletlerinde ise 48 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Önceki gün uzmanlar bölgeyi şiddetli fırtına ve doluya karşı uyarmıştı. 

Bölge, bu kez 2021’e göre çok daha hazırlıklı. Selden korunmaya yönelik finanse edilen önlemlerin sayısı önemli ölçüde arttı. Örneğin Hessen'de 2019 yılında bu alanda yalnızca dört proje vardı. Felaketten sonraki yıl 80 belediyeye selden korunma önlemleri için finansman sağlandı ve bu yılın ortasında 34 belediyeye fon sağlandı.

Devletin sübvansiyonları 2019'dan 2022'ye kadar yaklaşık 230 binden 6,6 milyon avroya yükseltildi. Belediyelerin projeleri, şiddetli yağmur riski yönetimine yönelik konseptleri ve inşaat önlemlerini içerdi. 

Geri Dön 14 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN