Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2023 Cumartesi

Sıcaklık rekoru kırılacak

Meteoroloji uzmanı Dominik Jung cumartesi günü Almanya’da en yüksek sıcaklıkların görüleceğini bildirdi.

Sıcaklık rekoru kırılacak

Meteorolog Dominik Jung ‘yüksek sıcaklık’ uyarısı yaptı. Berliner Kurier’in haberine göre, Jung bugün Almanya’da sıcaklıkların rekor seviyeye ulaşacağını, termometrelerin doğu ve güneydoğu bölgelerde 40 dereceyi göstereceğini söyledi. “2023 yazı, 1881'den bu yana en sıcak yaz olacak. Sıcaklıklarda zirveyi cumartesi göreceğiz" diyen Jung, akşam saatleri için ise kuzey ve batı bölgelerde fırtına ve sağanak yağış uyarısında bulundu. 

“Tropikal geceler başladı”

Almanya’da tropikal gecelerin başladığını bildiren uzmanlar ise gece sıcaklıklarının, son bir haftadır ortalama 20 derecenin üzerinde olduğu, Dresden’de 24’e kadar çıkarak rekor kırdığı belirtildi. ABD Ulusal Hava Durumu Servisi (NOAA) da Almanya’nın bu yıl, en sıcak yazını yaşayacağı tahmininde bulunmuştu. 

En yüksek sıcaklık rekoru kırılabilir

Avrupa tarihinin en yüksek sıcaklığının geçen sene İtalyan kasabası Floridia'da 48,8 dereceyle ölçüldüğü hatırlatılan açıklamada, bu rekorun bu yıl tekrar kırılabileceğine işaret edildi. Açıklamada, sıcaklığın Akdeniz'deki Sicilya ve Sardunya adalarında 48 derecelere ulaşmasının beklendiği belirtildi.

Geçen yıl 61 binden fazla kişi ölmüştü

Nature Medicine dergisinde yayınlanan Avrupalı araştırmacılar tarafından hazırlanan bir rapora göre, 2022 yılında Avrupa genelinde 61 binden fazla insan aşırı sıcaklar nedeniyle hayatını kaybetti. Sıcaklığa bağlı en yüksek ölüm sayısı 18 bin 10 ile İtalya'da gerçekleşirken, onu 11 bin 324 ile İspanya ve 8 bin 173 ile Almanya takip etti.

Geri Dön 15 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN