Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Haziran 2023 Perşembe

Sıcaklara karşı ulusal eylem planı

Avrupa'yı saran sıcak hava dalgasına karşı önlemler alınıyor. Almanya'da Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach da bir 'ulusal eylem planı' hazırlığında.

Sıcaklara karşı ulusal eylem planı

Meteoroloji, bugün ülke genelinde sıcaklıklarının 16 ila 27 derece olacağını ve havanın açık olacağını duyurdu. Kuraklıkların Almanya’yı etkilemeye devam edeceği vurgulanan raporda, özellikle Kuzey Saksonya’nın bazı bölgelerinde orman yangını riskine dikkat çekildi. İklim değişikliğiyle birlikte Avrupa’daki yağış döngüsünün değiştiğine dikkat çeken uzmanlar, Avrupa’da yağışların azalacağını, uzun vadede yeşil alanların bozkıra dönüşebileceği öngörüsünde bulundu. 

Lauterbach'tan ulusal eylem planı

Buna karşılık, Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach da yaz aylarında artan sıcaklıklarla mücadele etmek için ulusal bir eylem planı geliştirmeyi planlıyor. Bu kapsamda, aşırı sıcaklardan korunma önlemleri arasında ücretsiz içme suyu sağlanması ve serinletici kapalı alanların oluşturulması yer yer alıyor. 

SPD'li bakan, iklim değişikliği nedeniyle Almanya'nın gelecekte aşırı sıcak hava dalgalarının etkisine maruz kalacağını ve bu durumun özellikle yaşlılar, hamileler, yeni doğanlar ve küçük çocuklar için yüksek risk oluşturacağını vurguladı.

Hava olayları, 41 yılda 196 bin can aldı

Avrupa Çevre Ajansı'nın raporuna göre, 1980-2021 yılları arasında sel, fırtına, orman yangını, sıcak ve soğuk hava dalgası gibi aşırı hava olayları nedeniyle Avrupa'da yaklaşık 195 bin insan hayatını kaybetti.

Avrupa’nın yaşlanmakta olan nüfusuna atıfta bulunulan raporda, özellikle yaşlıların sıcak havalar nedeniyle can kaybının önlenmesi için acilen önlem alınması gerektiği belirtildi.

Geri Dön 15 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN