Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Temmuz 2023 Pazartesi

Sıcak havalarda su tüketimi neden önemli?

Uzmanlar son yüz hatta bin yılın en sıcak aylarından birini yaşıyor olabileceğimizi söylüyor. Peki sıcak havalarda ne kadar su içmeliyiz, yeteri kadar su içmediğimizi nasıl anlayabiliriz?

Vücudumuz günde yaklaşık yarım litre su kaybeder. Sıcak havalarda veya spor yapılması durumunda su kaybı 1,5 litrenin üzerine çıkabilir. Özellikle içinden geçmekte olduğumuz sıcak günlerde yeterli sıvı alımı oldukça önemli. 

Yeterli sıvı tüketiminde bulunmamanın göstergeleri arasında yoğun ve koyu renkli idrar, baş ağrısı, konsantrasyon bozukluğu, baş dönmesi bulunur. Bunlara ek olarak daha ciddi vakalarda kalp çarpıntısı ve kas krampları görülebilir. 

Kimler su tüketimine daha çok dikkat etmeli?

Araştırmalar yaşı ileri kişilerin susuz kalmanın yan etkileri ile daha sert bir şekilde yüzleştiğini gösteriyor. Aynı zamanda diyabet hastalarının yanı sıra yüksek strese maruz kalan kişiler de su tüketimlerini düzenli olarak yapmaya gayret etmeliler. 

Bir günde ne kadar su içmeliyiz?

RBB’nin haberine göre yetişkinlerin 23 dereceye kadar olan hava sıcaklığında ihtiyaç duydukları günlük su miktarı 1,5 - 2 litredir. Kadınların günlük olarak tüketmesi gereken su miktarı erkeklerden daha fazladır. 

Yaşamakta olduğumuz sıcak günlerde su içmenin önemi birçok doktor tarafından vurgulanıyor. Ancak yetişkin bir bireyin günde 3 litreden fazla su içmesinin zararlı olduğunun da altı çiziliyor. 

Geri Dön 24 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN