Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Şubat 2023 Cuma

Sendikadan işverenlere: Grev hakkımız engellenemez

Ver.di Sendika Başkanı Frank Werneke, Alman İşverenler Derneği tarafından yapılan grevlerin kısıtlanması gerektiğine yönelik açıklamaya yanıt verdi. Grevin anayasal bir hak olduğunun altını çizen Başkan Werneke, “Grev hakkımız engellenemez” dedi. 

Almanya’da geçtiğimiz günlerde düzenlenen havaalanı grevlerinin ardından sendikalar ve işverenler arasındaki tartışma sertleşti. Alman İşverenler Derneği tarafından grevlerin öngörülemez olduğuna ve kısıtlanması gerektiğine yönelik açıklama yapılırken Ver.di Sendikası’ndan cevap geldi.

Sendika Başkanı Frank Werneke, RND’ye verdiği demeçte, “Grev hakkımız elimizden alınırsa, toplu pazarlıklar toplu dilenciliğe dönüşür” uyarısında bulundu. Grevin anayasal bir hak olduğunun vurgulayan Werneke, “Grev hakkımız engellenemez” diye konuştu. Werneke’nin açıklamalarına Alman Sendikalar Birliği’nden de destek geldi.

Sol Parti'den de tepki

Sol Parti Meclis Grup Başkanı Dietmar Barsch da grevlerin kısıtlanmasıyla ilgili öneriye tepki gösterenler arasında yer aldı. Almanya’nın Çarlık rejimiyle yönetilmediğini ifade eden Barsch, reel ücret kayıplarına atıfta bulunarak “Yüzde 10,5 zam talebi haklı bir taleptir. Krizin günah keçisi emekçiler değildir” yorumunda bulundu. SPD’li Dagmar Schmidt ise “Sanayiyi ve ülkemizi ayakta tutan işçi sınıfıyla aynı saftayız” mesajını verdi. 

Geri Dön 24 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN