Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2023 Perşembe

Sendika ve derneklerden bütçe kısıtlamalarına tepki

Almanya’da sendika ve dernekler, sosyal harcamalara ilişkin tasarruf önlemlerini eleştirdi. 

2024 yılı federal bütçe tasarısında planlanan sosyal harcamalara ilişkin tasarruf önlemlerine sendika ve derneklerden tepki geldi.

“Borç freni geleceği frenlemektir”

Alman Sendikalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Stefan Körzell, Alman Basın Ajansı'na verdiği demeçte, kısıtlamaların, sosyal adalet ve eşitlik prensiplerine aykırı olduğunu savundu. Körzell ayrıca Çin ve Amerika’nın dijitalleşme, ulaşım ve altyapıya yönelik 100 milyarlarca dolarlık yatırım yaptığına dikkat çekti, “Almanya bu konuda fren yaparsa, geride kalır. Borç freni, geleceği frenlemek demektir” dedi. 

“3 milyon çocuk yoksullukla büyüyor"

Sosyal Dernek VdK Başkanı Verena Bentele de temel çocuk güvenliği projesinde iyileştirmelerin yapılması gerektiğini vurguladı. Bentele, Augsburger Allgemeine’a verdiği röportajda, “Almanya’da 3 milyon çocuk yoksulluk içinde büyüyor” diye konuştu.

Bakım ve ebeveyn ödeneklerinden tasarruf yapılmasının mantıklı olmadığını söyleyen IG Metall Başkanı Jörg Hofmann ise, “Savaş ve enflasyonla şekillenen bir yılda borç frenine geri dönmek hükumetin hareket alanını kısıtlayacaktır” ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 06 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN