Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2024 Çarşamba

Sel felaketi mağdurlarının hukuk mücadelesi sürüyor

Almanya'da 14-15 Temmuz 2021 tarihlerinde meydana gelen ve 185 kişinin ölümüne neden olan sel felaketinin mağdurları, hukuki mücadeleyi sürdürüyor.

Almanya'nın batısında yer alan Rheinland-Pfalz ve Kuzey Ren-Vestfalya eyaletlerinde 14 ve 15 Temmuz 2021 tarihlerinde meydana gelen ve büyük yıkıma yol açan sel felaketinden sağ kurtulanlar, soruşturmanın durdurulmasına itiraz etti. Koblenz Savcılığına yapılan şikayet, sel felaketi mağdurlarının avukatı Christian Hecken tarafından duyuruldu. Avukat Hecken, soruşturmanın durdurulmasına karşı çıktıklarını ifade etti.

Bu felaket, Rheinland-Pfalz'da 136 kişinin, Kuzey Ren-Vestfalya'da ise 49 kişinin ölümüne neden oldu. Ayrıca binlerce ev yıkıldı, yollar ve köprüler su altında kaldı. Ahr Vadisi'nde yaşanan bu felaket sırasında, bölgenin eski yöneticisi Jürgen Pföhler (CDU) ve kriz ekibinin bir çalışanı, felaketin boyutları konusunda ihmalleri olabileceği gerekçesiyle soruşturma geçirmişti.

Savcılık, yapılan kapsamlı soruşturmalar sonucunda, bu olayın öngörülemeyecek kadar büyük bir doğal afet olduğu sonucuna vardı. Ancak, 18 Nisan'da Koblenz Savcılığı'nın soruşturmayı durdurma kararı alması, felaketten kurtulanlar arasında büyük bir hayal kırıklığı yarattı ve tepkilere neden oldu. Bu karar, bölge sakinlerinin yaşadıkları travmanın üzerine ek bir yük olarak değerlendirildi.

Geri Dön 24 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN