Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Mart 2023 Çarşamba

Schufa 'kayıt saklama süresini' 3 yıldan 6 aya indirdi

Schufa, bireysel iflas durumunda kayıtların saklanma süresinin 3 yıldan 6 aya indirildiğini duyurdu.

Almanya’da bankalardan ve kredi kurumlarından bilgi toplayarak, ödeme ve borçlara ilişkin puanlama oluşturan Schufa şirketi, bireysel iflas durumunda kayıtların saklanma süresinin ‘daha güvenilir bir hizmet sunmak’ amacıyla 3 yıldan 6 aya indirildiğini duyurdu. 

Bild’de yer alan habere göre, özel kişilerin iflasına ilişkin bilgiler resmi bir internet sitesinde 6 ay boyunca yayımlanıyor. Schufa ve diğer kredi büroları bu bilgileri toplayarak, 3 yıl boyunca kayıtlarında saklayabiliyordu. Ancak Mayıs 2018’den bu yana Avrupa Birliği genelinde uygulanan veri koruma yasasına göre kurallar yeniden tartışmalara neden oldu.

Avrupa Adalet Divanı Başsavcılığı, veri kayıtlarının uzun süreli tutulmasının sonuçlarının olumsuz olabileceğini bildirdi. Şirketin bugünkü açıklamalarının öncesinde de Federal Adalet Divanı, konuya ilişkin Avrupa Adalet Divanı’nın kararını bekleyeceklerini, ilgili davaların bir süreliğine askıya alındığını duyurmuştu.

Geri Dön 29 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN