Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Nisan 2023 Salı

Scholz’un eşi istifa etti

Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un eşi Britta Ernst (SPD), Brandenburg Eyaleti Eğitim Bakanlığı görevinden istifa etti.

Scholz’un eşi istifa etti

Britta Ernst, istifa gerekçesine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamasında, eyaletteki öğretmen açığına ilişkin önerisinde fikir ayrılıkları olduğunu söyleyen Ernst, istifa kararını da 'yeni bir kişiyle bu sorunun çözülmesi için deneme yapılabilmesi adına' verdiğini ifade etti.

Başbakan Scholz ile 1998'de evlenen Ernst, 2017'den beri Brandenburg Eyaleti Eğitim Bakanlığı görevini yürütüyordu. Ernst, 1997-2011 Hamburg Eyaleti Meclisi Milletvekilliği, 2014-2017 yıllarında Schleswig Holstein Eyaleti Eğitim Bakanlığı yapmıştı.

Gizli belgeleri çöpe atmıştı

Ernst, eşi Olaf Scholz Aralık 2021'de başbakan olduktan sonra görevine devam etmişti. Ernst, G7 Zirvesi esnasından çöpe attığı gizli belgeler nedeniyle tepki çekmişti. Gizli belgelerin katı kurallara tabii tutulduğu Almanya'da, "resmi kullanım içindir" kaşesi bulunan belgelerin, içerikleri fark edilmeyecek ve kurtarılamayacak şekilde imha edilmesi gerekiyor.

Geri Dön 18 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN