Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Haziran 2023 Pazartesi

Scholz’un ‘Akdeniz’ esprisi tepki çekti

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un Akdeniz’deki düzensiz göç hareketine dair yaptığı espri kamuoyunda tepki topladı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Akdeniz’deki düzensiz göç hareketiyle ilgili yaptığı espri nedeniyle eleştirilerin hedefi oldu. Nürnberg’deki bir Protestan Kilisesinin düzenlediği etkiliğe katılan Scholz, burada yaptığı konuşmada, Almanya’nın en fazla iltica başvurusu yapılan AB ülkesi olduğunu söyledi ve “Önceden Avrupa Konseyinde bu espriyi yaptım. Almanya'nın Akdeniz'e büyük bir sahili olmalı. Çünkü gerçekten Akdeniz'e kıyısı olan ülkelere göre, Akdeniz üzerinden Avrupa'ya gelen sığınmacıların çoğu Almanya'ya geliyor” dedi.

Tepki topladı

Scholz’un bu sözleri sosyal medyada tepki çekti. Akdeniz’de düzensiz göçmenleri kurtarma çalışmaları yapan Sea Watch adlı Alman sivil toplum kurulu, “Sadece 2023’te Akdeniz'de 1150’den fazla ölüm yaşandı. Şansölyenin aklına gelen kötü bir espri. Bunun üzerine gülebilen ülkeyi yönetmemeli” dedi.

CDU’lu Matthias Hauer de bir Alman başbakanının başkasının acısıyla alay etmemesi gerektiğini söyledi.

SPD’li Lilly Baudszun da Scholz’un bir ‘sosyal demokrat’ olduğuna vurgu yaparak "Sosyal demokrat bir başkan insanlar hakkında asla böyle konuşmamalı" şeklinde paylaşımda bulundu.

Geri Dön 12 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN