Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Eylül 2022 Perşembe

Scholz’tan Putin’e ‘atom bombası’ uyarısı

Başbakan Olaf Scholz, "Putin hata üstüne hata yapıyor. Nükleer silahların (atom bombası) sahaya sürülmemesi konusunda kendisini uyarıyorum" dedi.

Başbakan Olaf Scholz, Neuen Osnabrücker Zeitung’a (NOZ) verdiği röportajda, Rusya’yı sert eleştirdi. Rusya’nın kısmi seferberlik ilanını çaresizlik olarak değerlendiren Başbakan Scholz, “Putin hata üstüne hata yapıyor. Nükleer silahların (atom bombası) sahaya sürülmemesi konusunda kendisini uyarıyorum" şeklinde konuştu. Scholz, "Sağladığımız silahlar çok etkili. Sanki biz sadece kask tedarik ediyormuşuz gibi davranılmasına şaşırıyorum” ifadelerini kullandı.

Ukrayna'da Rusya'nın kontrolündeki 4 bölgede (Donetsk, Luhansk, Zaporizhia ve Cherson) düzenlenen tartışmalı referandumlar sona erdi. Oy verenlerin neredeyse tamamının Rusya'ya katılma yönünde tercih yaptığı ileri sürüldü. Scholz, “Referandumun sonuçlarını kabul etmiyoruz. Ukrayna’yı tüm gücümüzle desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Avrupa Birliği’nden de referandumlara kınama geldi. Yapılan açıklamada, “Uluslararası hukuk kuralları sahte referandumlarla ihlal ediliyor. Silahların gölgesinde yapılan referandumları tanımıyoruz” dendi.

Geri Dön 29 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN