Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Eylül 2023 Perşembe

Scholz'dan muhalefete 'Almanya Paktı' çağrısı

Şansölye Olaf Scholz, "Güzel günler yakında" diyerek, zorlukları aşmak için 'birlik olma' çağrısı yaptı.

Scholz'dan muhalefete 'Almanya Paktı' çağrısı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik zorlukları aşmak için birlik çağrısı yaptı. Başbakan Scholz, Alman ekonomisinin güzel günlerinin gelecekte olduğunu ve bu hedefin birlikte çalışma ile gerçekleştirilebileceğini söyledi.

Başbakan Scholz, Federal Meclis'teki konuşmasında; Rusya-Ukrayna savaşı, enerji krizi, artan enflasyon ve iklim değişikliğinin Almanya üzerinde büyük etkiler yarattığını ve bu nedenle halk arasında endişeye neden olduğunu ifade etti. Ayrıca, son yıllarda ülkede yapılması gereken işlerin ertelendiğini ve çeşitli konuların tartışıldığını belirtti.

"Modern yasalar ve daha az bürokrasi" vurgusu

Başbakan, Almanya'da hızlı kararlar alınması gerektiğini vurgulayarak, özellikle sıvılaştırılmış gaz terminallerinin hızla inşa edilmesinde bunun önemli olduğunu söyledi. Scholz, modern yasaların ve az bürokrasinin gerekliliğine dikkat çekti ve herkesin aynı yönde çalışması gerektiğini belirtti.

'Almanya Paktı' önerisi

Ayrıca, 16 eyalet ve ana muhalefetteki Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerine de güçlerini birleştirme çağrısında bulunarak Almanya için bir "Almanya Paktı" önerisi getirdi.

Başbakan, dijitalleşme konusundaki zorluklara da değindi ve temel idari hizmetlerin hala internet üzerinden yapılamadığını söyledi. Scholz, önümüzdeki yıl iklim dostu mobilite ve dijital altyapıya 58 milyar avro yatırım yapacaklarını ve demir yolları, köprüler, internet altyapısı, şarj istasyonları ve sosyal konutlar için 54 milyar avro kaynak ayırdıklarını belirtti.

Ayrıca, aşırı sağcı popülist Almanya için Alternatif Partisi'ni (AfD) eleştirerek, AfD'nin ülkenin refahını zayıflatmaya çalıştığını söyledi ve Almanya'daki refahın AB ile yakından bağlantılı olduğuna dikkat çekti.

Geri Dön 07 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN