Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Ekim 2023 Perşembe

Scholz'dan 'Almanya Paktı' daveti

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, cuma akşamı ana muhalefet partisi CDU'nun lideri Friedrich Merz ile bir araya gelecek. Eyalet Başbakanları Temsilcileri CDU'lu Boris Rhein ve SPD'li Stephan Weil de görüşmeye davet edildi.

Scholz'dan 'Almanya Paktı' daveti

Görüşmenin, "Almanya Paktı" için yapıldığı düşünülüyor. Başbakan Scholz, geçen ay ekonomik zorlukları aşmak için ülkenin 16 eyaleti ve ana muhalefet partisi Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerini bir araya getirme önerisinde bulunmuştu. Scholz, Alman ekonomisinin gelecekte daha iyi günler göreceğine inandığını ve bu hedefin işbirliği ile gerçekleştirilebileceğini söylemişti.

CDU/CSU, Scholz'dan sığınmacı sorununa ilişkin bazı taleplerde bulunmuştu. Bu talepler arasında sabit sınır kontrolleri, sığınmacılara çipli kart uygulaması, sınır dışı merkezlerinin Almanya sınırlarında kurulması, gönüllü kabul programlarının durdurulması ve güvenli menşe ülkelerin ilan edilmesi yer alıyordu.

Eyalet başbakanları, bugün ve yarın Almanya Konferansı'nda mülteci krizini ele alacaklar. Başkan Rhein, Almanya Konferansı'nın en önemli gündeminin göçün kontrolü ve sınırlanması olduğunu söyledi. Rhein, mültecilerin finansmanı sorununun da gündemlerinin üst sıralarında olduğunu belirtti.

Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) Başbakanı Hendrik Wüst ise çok sayıda sığınmacının barınmasını ve entegrasyonunu sağlamanın giderek daha zor hâle geldiğini belirterek SPD'nin yönetimindeki eyaletlerin sığınmacı politikasını eleştirdi. Wüst, "SPD'nin idaresindeki eyaletlerin önerdiği fikirler tamamen yetersiz. Son eyalet seçimleri, göç politikasının ne kadar başarısız olduğunu gösterdi" dedi. NRW Başbakanı, federal ve eyalet hükûmetleri arasında, üzerinde anlaşmaya varılan sınır dışı etme kurallarının sıkılaştırılması, Fas, Tunus, Cezayir, Hindistan ve Ermenistan'ın güvenli menşe ülkeler olarak sınıflandırılması ve düzensiz göçü durdurmaya yönelik tutarlı tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 12 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN