Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ekim 2022 Cumartesi

Scholz’a 777 milyon avroya ikinci resmi konut

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, 777 milyon avroya mal olacak ek başbakanlık binası inşa edilmesine onay verdi.

777 milyon avroya mal olması beklenen projeye göre, SPD’li Almanya Başbakanı Olaf Scholz için yeni bir Başbakanlık konutu da inşa edilecek. Böylece Başbakan Scholz’un, 250 m² büyüklüğünde gösterişli ikinci bir resmi konutu daha olacak. İçinde çalışanların çocuklarının gitmesi için Kita (kreş) da olacak. İnşatın 2028’de bitmesi planlanıyor.

The Pioneer’in aktardığına göre, genişletme işlemi için 28 Aralık'tan itibaren 180 ağaç kesilecek ve 40 tanesinin yeri değiştirilecek. Bunu telafi etmek için de, daha sonra Şansölye'nin Bahçesi olacak olan alana ve çevredeki parklara toplam 200 yeni ağaç dikilecek. Masraflar tabiki vergi mükellefi tarafından karşılanacak.

Federal Cumhuriyet tarihinin en derin ekonomik krizi ile mücadele edilirken böyle bir harcamanın yapılacak olması tepki çekti. Birlik (CDU/CSU) Meclis Grup Başkanı Thorsten Frei (CDU), Bild’e verdiği demeçte, “Birçok kişi önümüzdeki kışı atlatmakla ilgili ciddi endişe duyarken, böylesine pahalı bir bina projesi tartışılamaz bile. Hükümet, yeni ofisler planlamak yerine, acil olan konularda karar vermeli” dedi.

Geri Dön 15 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN