Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Nisan 2024 Çarşamba

Scholz: Zorunlu askerliğe geri dönmeyeceğiz

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, zorunlu askerliğe geri dönülmesine karşı olduğunu dile getirdi. Scholz, bunun için Anayasal değişiklik gerektiğini vurguladı.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius'un, Alman Silahlı Kuvvetlerinin yeniden yapılandırılması çerçevesinde zorunlu askerlik hizmetinin yeniden getirilebileceği açıklamasının ardından, Başbakan Olaf Scholz (SPD) buna karşı olduğunu dile getirdi. Scholz, Almanya'da genel zorunlu askerlik hizmetinin yeniden başlatılmasının mümkün olmadığını belirtti. Başbakan, VRM medya grubu gazetelerine yaptığı açıklamada, artık eskisi gibi bir askerlik hizmetinin olmayacağını vurgulayarak, "400 bin askerlik zorunlu hizmet ordusuna geri dönmeyeceğiz" dedi. Scholz, Anayasa'da değişiklik yapılmadan gençler için zorunlu hizmetin mümkün olamayacağını dile getirdi.

Almanya'da zorunlu askerliğin 2011'de kaldırılmasının ardından, ülkede 181 bin asker bulunuyor. Alman hükümetinin bu sayıyı 2031'e kadar 203 bine çıkarmayı hedeflediği belirtiliyor. Pistorius, zorunlu askerliğin kaldırılmasını bir "hata" olarak nitelendirerek çeşitli seçenekleri incelediğini ve nisan ortasında rapor beklediğini ifade etti.

Geri Dön 10 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN