Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ocak 2024 Salı

Scholz yeni yılda iyimser: Maaşlar yüksek, depolar dolu

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, yeni yıl konuşmasında "Değişime ayak uydurmalıyız. Ama endişelenmeyin, her şeyi atlatacağız" dedi ve iyimser mesajlar verdi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, yeni yıl konuşmasında, dünyanın daha çalkantılı ve daha çetin bir hâle geldiğini, bu nedenle Almanya'nın da değişime ayak uydurması gerektiğini söyledi. Scholz, değişim için tüm toplumun birlikte çalışması gerektiğini vurguladı.

"Zorlukları atlatacak güce sahibiz"

Scholz, konuşmasında, Rusya-Ukrayna savaşı, küresel iklim krizi ve enerji güvenliği gibi dünyanın karşı karşıya olduğu zorluklara da değindi. Bu zorlukların Almanya'da da endişelere neden olduğunu anladığını belirten Scholz, Almanya'nın bu zorlukları atlatacak güce sahip olduğunu söyledi.

"Maaşlar yükseldi, gaz depoları dolu"

Şansölye, Almanya'nın ekonomik anlamda da kriz döneminde olası bir çöküşe başarıyla direndiğini belirtti. Enflasyondaki düşüşe de dikkat çeken Scholz, maaşlar ve emekli maaşlarının arttığını, gaz depolarının dolu olduğunu ve daha önce olmadığı kadar fazla kişinin istihdam edildiğini ifade etti.

Scholz'dan vatandaşlara 'konuşma' çağrısı

Başbakan Scholz, vatandaşları demokrasiye sahip çıkmaya da çağırdı. Doğru yolla yapılan tartışmaların ve uzlaşma çabalarının demokrasinin temeli olduğunu vurgulayan Scholz, "Birbirimizle konuşmak yerine birbirimiz hakkında konuşursak hiçbir şey daha iyiye gitmez" dedi.

Geri Dön 02 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN