Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mart 2024 Perşembe

Scholz, Ukrayna'ya Taurus göndermeye yine karşı çıktı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna'ya Taurus seyir füzelerinin gönderilmesine karşı olduğunu bir kez daha vurguladı.

Scholz, Ukrayna'ya Taurus göndermeye yine karşı çıktı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna'ya Taurus seyir füzelerinin gönderilmesi konusundaki karşıt görüşünü yineleyerek, Almanya'nın savaşa müdahil olmasını engellemenin kendisine düşen bir sorumluluk olduğunu vurguladı. Başbakan, Federal Meclis'te yapılan oturumda, milletvekillerinin sorularını yanıtlarken, uzun menzilli silah sistemlerinin Ukrayna'ya sevkiyatının, Alman askerlerini içerebileceği ve bu durumun kendisi için 'aşılmaması gereken bir sınırı' temsil ettiğini belirtti. Scholz, bu sınırın, sadece Alman askerlerinin Ukrayna'ya gönderilmesiyle değil, aynı zamanda Taurus füzeleri için yapılacak operasyon planlamasının Almanya'da gerçekleşmesi hâlinde de aşılmış olacağını ifade etti.

CDU: Scholz, kartları açık oynamıyor

Ana muhalefetteki Hristiyan Birlik partisinden (CDU/CSU) Norbert Röttgen ise Scholz'u çelişkili davranmak ve kamuoyunu yanıltmakla suçladı. Röttgen, Fransa ve İngiltere'nin kendi seyir füzelerini Ukrayna'ya gönderme kararlarına işaret ederek, Scholz'un buna rağmen bu ülkeleri savaşın tarafı olarak görmemesini eleştirdi. Scholz ise bu eleştirilere, Fransa ve İngiltere'de uygulanan politikaların Almanya'da uygulanamayacağını belirterek yanıt verdi ve Röttgen'i bilgi eksikliği ile tartışmayı saptırmakla itham etti.

Geri Dön 14 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN