Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ocak 2024 Perşembe

Scholz: Sorumluluk bana ait

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Zeit'e verdiği röportajda, halk arasındaki memnuniyetin azalması ve federal hükûmet krizindeki rolüne dair özeleştiride bulundu.

Scholz: Sorumluluk bana ait

Scholz, şansölye olarak hükûmetin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu belirterek, "Bu olayla hiçbir ilgim olmadığını söylemek saçma olur" dedi. Uzun süren kamuoyu tartışmalarının karar almayı zorlaştırdığını kabul eden Scholz, "Bu suçu kabul etmek zorundayız ve ben yapmasaydım da olurdu" diye ekledi.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali, ekonomik ve siyasi çalkantılar ile salgının etkileri nedeniyle halk arasında büyük bir endişe olduğunu vurgulayan Scholz, "Vatandaşlar, bu durumun kendileri için olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağından emin değil. Bu, henüz görünmeyen bir yolculuk. Bunu açık ve dürüst bir şekilde ifade etmek istiyorum" dedi. Scholz, SPD, Yeşiller ve FDP'yi anlaşmaya varmaya ve çatışma yerine müzakereye çağırdı.

"Toplumlarımızda bir şeyler oluyor"

AfD'nin yükselişi hakkında konuşan Scholz, "Cin şişeden çıktı. Bunun geri itilmesi, sağ görüşlü olanlar açısından zor olacak. Diğerleri ise ülkemizi doğru yola yönlendirecek, sorunları çözecek politikalarla ikna edilmelidir" ifadelerini kullandı. Scholz, Almanya'nın yanı sıra Avrupa genelinde sağcı popülist partilerin yükselişini gözlemlediğini söyleyerek, "Toplumlarımızda bir şeyler oluyor" dedi.

Tartışmaların devam ettiği konular arasında vatandaşlık parası, çocuk parası ve çiftçilere verilen sübvansiyonlar bulunuyor. Scholz, siyasetin korkak insanlar için olmadığını belirterek, "Elbette çatışmalar olmadan yürümez. Bir sosyal demokrat olarak çalışmanın ahlaki bir görev olduğuna inanıyorum. Toplumumuz, çalışma, işe ve çalışanlara saygı üzerine inşa edilmiştir. Bu nedenle maaşların iyi olması gerekiyor" dedi.

Scholz, SPD'nin şansölye değişikliği iddialarını reddederek, "Bu bir peri masalı" dedi ve yakın zamanda istifa etmeyi düşünmediğini ifade etti. Son ankete göre, Alman halkının sadece yüzde 19'u Olaf Scholz'un çalışmalarından memnun, bu da 1997 yılından bu yana bir başbakanın en düşük destek seviyesi.

Geri Dön 25 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN