Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Haziran 2024 Salı

Scholz: Rusya'yı da davet etmeliyiz

İsviçre'deki Ukrayna Barış Zirvesi sonrası konuşan Almanya Başbakanı Olaf Scholz, sonraki konferanslara Rusya'nın da davet edilmesini önerdi.

Rusya dışındaki 93 ülkenin katılımıyla gerçekleşen Ukrayna Barış Zirvesi'nin sonuç bildirgesinde, Kiev'in Moskova ile diyaloğa girmesi gerektiği vurgulandı. 93 ülkeden 80'i bildirgeye imza atarken, Hindistan, Brezilya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin de aralarında bulunduğu 13 ülke imzalamadı.

Scholz: Rusya davet edilmeli

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, gelecekteki konferanslara Rusya'nın da davet edilmesi gerektiğini belirtti. Scholz, "Ukrayna'da barışın Rusya'nın katılımı olmadan sağlanamayacağı bir gerçek" dedi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e askerlerini Ukrayna'dan tamamen çekme çağrısında bulundu.

Putin: Ukrayna 4 bölgeden feragât etsin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın kısmen Rus kontrolü altındaki dört bölgeden feragat etmesi ve NATO'ya katılma planlarından vazgeçmesi durumunda barış sağlanabileceğini ifade etti.

Zelenskiy: Rusya çekilirse barış mümkün

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, İsviçre'deki zirvenin ardından yaptığı açıklamada, Rusya ile barış görüşmelerinin başlaması için Rus birliklerinin Ukrayna'dan çekilmesi gerektiğini söyledi. Zelenskiy, "Rusya, hukuken bize ait olan topraklarımızdan geri çekildiğinde, müzakerelere hazırız. Ancak Rusya adil bir barışa hazır değil," dedi.

Öte yandan, Rus birlikleri Ukrayna'daki ilerleyişini sürdürüyor. Moskova, pazar günü Ukrayna'nın güneyinde bir köyü daha ele geçirdiğini duyurdu.

Geri Dön 18 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN