Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2024 Çarşamba

Scholz: Putin’in Kant’a atıf yapması Kant felsefesine aykırı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Alman filozof Kant'ın 'kendi aklını kullan' çağrısını kullanması, Almanya Başbakanı Olaf Scholz tarafından tepkiyle karşılandı.

Alman filozof Immanuel Kant'ın doğumunun 300'üncü yılı, Almanya'da ve dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Berlin-Brandenburg Bilimler Akademisi'nde düzenlenen anma töreninde konuşan Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 'Kant'ı kendi amaçları için kullanmaya çalışmasını' eleştirdi. Scholz, Putin'in Kant'ın fikirlerini çarpıtarak kendi rejimini meşrulaştırmaya çalıştığını ve bu durumun Kant'ın felsefesine aykırı olduğunu vurguladı.

Putin ne demişti?

Putin, Kant'ın 'kendi aklını kullan' çağrısını Rusya'nın ulusal çıkarlarını koruma bağlamında yorumlamıştı. Ancak Scholz, Kant'ın devletlerin diğer ülkelerin iç işlerine karışmaması gerektiğini savunduğunu ve Putin'in yorumunun bu düşünceyle çeliştiğini ifade etti. SPD'li Scholz, Kant'ın ideallerinin birçok açıdan Almanya ve Avrupa Birliği'nde hayata geçirildiğini ve filozofun düşüncelerinin kendi siyasi çalışmalarını da etkilediğini belirtti.

Immanuel Kant, 22 Nisan 1724'te, o dönem Doğu Prusya'ya bağlı olan Königsberg'de (şimdiki Kaliningrad, Rusya) doğdu. Kant, Aydınlanma Çağı'nın en önemli düşünürlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Geri Dön 24 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN