Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ekim 2023 Cuma

Scholz: Putin beni öfkelendiriyor

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Filistin'deki sivil kayıplarla ilgili sözlerini eleştirdi.

Scholz: Putin beni öfkelendiriyor

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Federal Meclis'teki konuşmasında İsrail-Filistin çatışması hakkında konuştu. Scholz, Hamas'ın elindeki tüm rehinelerin serbest bırakılmasını istedi ve bu konunun hepimizin sorumluluğu olduğunu vurguladı. Aynı zamanda, Hamas'ın rehinelerin aile üyeleriyle iletişimde bulunduğuna dair bilgilere dikkat çekti ve duygusal bir etkilenme yaşadığını ifade etti.

Scholz ayrıca, İran ve Hizbullah gibi ülkelerin bu çatışmaya müdahale etmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Bu tür bir müdahalenin ciddi sonuçlar doğurabileceğini belirtti.

Scholz: Putin beni öfkelendiriyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin açıklamalarını da eleştiren Scholz, "Rusya Devlet Başkanı'nın sivil kayıplar olabileceği uyarısında bulunması beni öfkelendiriyor. Bundan daha alaycı bir şey olamaz" değerlendirmesinde bulundu.

Scholz ayrıca Almanya'da anti-Semitizm ve İsrail düşmanlığına karşı sert önlemler alınması gerektiğini belirtti. Almanya'da anti-Semitizmin yerinin olmadığını vurgulayarak, vatandaşlar ve siyasi liderler olarak bu konuda üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini açıkladı. Aynı zamanda Yahudi karşıtı faaliyetlere izin verilmemesi gerektiğini ve bu tür etkinliklere karşı sıkı bir tutum sergilenmesi gerektiğini söyledi.

Putin ne demişti?

Rus lider, Pekin'de Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yaptığı görüşmede Gazze'deki El Ehli hastanesinde yaşanan sivil ölümlerle ilgili "Hastaneye yapılan saldırıya gelince, orada yaşanan trajedi korkunç bir olay. Yüzlerce ölü, yüzlerce yaralı, bu bir felaket. Bunun, bu çatışmanın mümkün olan en kısa sürede sona ermesi gerektiğine dair bir işaret olmasını umuyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Geri Dön 20 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN