Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Şubat 2023 Pazartesi

Scholz: Putin Almanya'yı da beni de tehdit etmedi

Şansölye Olaf Scholz, Rusya’nın Almanya’ya yönelik bir tehdidinin olmadığını açıkladı. Scholz, yaptığı açıklamada Almanya’nın Ukrayna’ya tank tedarik ederek savaşa dahil olabileceğine yönelik eleştirilere karşı çıktı.

İngiltere eski Başbakanı Boris Johnson, Putin’in kendisini roket saldırısı ile tehdit ettiğini iddia etmişti. Şansölye Olaf Scholz ise, Rusya’nın Almanya’ya yönelik böyle bir tehdidinin olmadığını açıkladı. 

Eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson BBC röportajında, Putin ile Şubat 2022’de yaptığı telefon görüşmesinde roket saldırı ile tehdit edildiğini söylemişti. Johnson bunu retorik bir baskı olarak yorumladığını yorumlamış, Putin’in sözcüsü ise bu durumu yalanlamıştı.

Putin, Şansölye Scholz ile yaptığı görüşmede Almanya’ya yönelik herhangi bir tehditte bulunmadığının altını çizdi. Scholz açıklamasında bunu destekleyerek, Putin’in kendisini ya da Almanya’yı tehdit etmediğini, müzakerelerin devam ettiğini söyledi. Ukrayna savaşını konusunda farklı yaklaşımlarımız olduğu oldukça açık’ diyen Scholz, savaştan Rusya’nın sorumlu olduğunun altını çizdi. 

Scholz Almanya’nın Ukrayna’ya tank tedariğinin savaşa dahil olmak anlamına gelmediğini vurguladı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky ile Batı’dan temin edilen silahların sadece Ukrayna sınırları içerisinde kullanılabileceğine yönelik net ve kesin bir anlaşma yapıldığının altını çizdi. 

Geri Dön 06 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN