Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ekim 2023 Perşembe

Scholz: İsrail'in güvenliği devlet politikamızdır

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İsrail'i ziyaret ederek dayanışma gösterdi ve Hamas'ın İsrail'e saldırılarını kınadı. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ise Hamas'ı Nazilere benzeterek, İsrail'e destek çağrısında bulundu.

Scholz, konuşmasında "Almanya için İsrail'in ve vatandaşlarının güvenliği bir devlet politikasıdır" dedi. Ayrıca, Holokost'un yol açtığı sorumluluğun, İsrail'in varlığını ve güvenliğini savunma görevini getirdiğini vurguladı.

Scholz, Hamas'ın İsrail'e karşı sert saldırılarını kınadı ve bunları 'vahşet' olarak tanımladı. Ayrıca, İsrail'in kendisini savunma hakkını ve bu hakkın uluslararası hukuk tarafından korunduğunu ifade etti.

İsrail Başbakanı Netanyahu, Hamas'ın Gazze'deki eylemlerini "Holokost'tan bu yana Yahudilere karşı işlenen en büyük suç" olarak nitelendirdi. Hamas'ı Nazilere benzetti ve dünyanın İsrail'in arkasında birleşmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca, Scholz ve Almanya Dışişleri Bakanlığı, Gazze'deki hastane saldırısını kınadılar ve sivillerin korunması gerektiğini belirttiler. Scholz, sosyal medyada olayın kapsamlı şekilde soruşturulması gerektiğini ifade etti ve patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileklerini iletti.

Geri Dön 19 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN