Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Ekim 2023 Cumartesi

Scholz: İşçi açığını kapatmak için daha fazla göçe ihtiyacımız var

Almanya'da önümüzdeki yıllarda 13 milyon kişinin emekli olacağına dikkat çeken Başbakan Olaf Scholz, işçi açığını gidermek için 'daha fazla göçe' ihtiyaç olduğunu söyledi.

Scholz: İşçi açığını kapatmak için daha fazla göçe ihtiyacımız var

Almanya Başbakanı Olaf Scholz,  Der Spiegel dergisine gündemi değerlendirdi. Göç yasasının modernleştirildiğini ve yabancı işçilerin Almanya'ya gelmesi için uygun şartların oluşturulduğunu ifade eden Scholz, sadece çalışmanın değil, aynı zamanda iyi entegre olmanın önemli olduğunu vurguladı.

“Almanya'da kalma hakkı olmayanları sınır dışı etmeliyiz”

Şansölye ayrıca, Almanya'da bulunan ancak kalma hakkı olmayan kişilerin sınır dışı edilmesi gerektiğini ve bu süreçlerin hızlandırılması gerektiğini belirtti. Scholz, düzensiz göçü engellemek amacıyla komşu ülkelerle sınırların daha sıkı kontrol edildiğini ifade etti.

"Almanya'daki Yahudi yaşamını korumak için her şey yapılacak"

Ayrıca Scholz, Almanya'daki Yahudi topluluğunu koruma konusunda devletin gereken her şeyi yapacağını belirtti ve antisemitizme karşı sert önlemler alınması gerektiğini vurguladı. Scholz şöyle konuştu:

Devlet, Almanya'daki Yahudi yaşamını korumak için her şeyi yapacaktır. Ve bu ülkenin vatandaşları olarak bölünmemize izin vermeyeceğiz. Kim Yahudilere saldırırsa, kim onlara hakaret eder ya da onları yaralarsa, hepimize saldırmış olur.

Almanya'da aşırı sağcı görüşlere sahip partiye oy vermek isteyenlerin oranının yüksek olduğuna dikkat çeken Başbakan, bu durumun Avrupa genelinde bir endişe kaynağı olduğunu söyledi. Scholz, "Avrupa'da sağ popülist partilerin büyümesi beni uzun zamandır düşündürüyor" dedi.

Geri Dön 21 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN