Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Şubat 2024 Pazartesi

Scholz, ikizini ABD'de buldu

Başbakan Olaf Scholz'un, ABD'li Senatör Chris Coons ile benzerliği dikkat çekti. İkili çekildikleri selfie'yi sosyal medyada paylaştı.

Scholz, ikizini ABD'de buldu

ABD'li Senatör Chris Coons ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Washington'daki görüşmeleri sonrası çekilen bir selfie'yi sosyal medya üzerinden paylaştılar. Coons, Almanca "Kim kimdir?" anlamına gelen "Wer ist wer?" sorusuyla takipçilerine esprili bir yaklaşımda bulundu. İki siyasetçinin fiziksel benzerlikleri, ilk bakışta ayırt edilmelerini zorlaştırıyor. Scholz, X (eski Twitter) hesabından Coons'un mesajını alıntılayarak, "Görsel ikizimi tekrar görmek güzeldi" yorumunu yaptı.

Her ikisi de 60'lı yaşlarında olan ve boyu 1.70 m olan Coons ile Scholz, siyaseten Ukrayna'ya daha fazla askeri destek sağlanması gerektiği konusunda da hemfikir. Scholz, bu konuyu Amerikan Kongresi'ne taşımak amacıyla ABD'li senatörlerle görüşmeler gerçekleştirdi. Ukrayna ve İsrail'e daha fazla askeri destek sağlanması teklifi, Cumhuriyetçi senatörlerin oylarıyla reddedilmesinin ardından, siyasetçiler alternatif çözümler aramaya başladı. Alman lider, Wall Street Journal için kaleme aldığı makalede, Rusya'nın zaferinin dünyayı daha tehlikeli bir yer hâline getireceğine dair transatlantik bir ikna çabası içinde olunması gerektiğini vurgulayarak, Atlantik'in iki yakasındaki insanları bu konuda birleştirmenin önemini dile getirdi.

Geri Dön 12 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN