Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Şubat 2024 Salı

Scholz: Her 23 dakikada bir ırkçı saldırı oluyor

Şansölye Olaf Scholz, Almanya'da her 23 dakikada bir ırkçı saldırı olduğunu söyleyerek aşırı sağa geçit verilmeyeceğini söyledi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkede her dört kişiden birinin göçmen kökenli olduğunu ve bu insanların Almanya'nın bir parçası olduğunu vurguladı. Scholz, aşırı sağcıların göçmenlere yönelik tehditlerine karşı, tüm vatandaşların eşit haklara sahip olduğunu ve hoşgörüsüzlüğe izin verilmeyeceğini belirtti. Almanya'da 23 dakikada bir ırkçı saldırının gerçekleştiğini hatırlatan Uyumdan Sorumlu Bakan Reem Alabali-Radowan, aşırı sağcılıkla mücadelede hükûmetin kararlı olduğunu ifade etti. Radowan, "Demokrasiyi Teşvik Yasa tasarısı"nın hızla kabul edilmesini beklediklerini söyledi ve göçmen kökenlilerin ırkçılık karşısında öfkeli ve kararlı olduğunu dile getirdi.

AfD tutum değiştirdi

Ülke genelinde gerçekleşen yüz binlerce kişinin katıldığı protestolar sonrası, aşırı sağcı AfD'nin tutumunu değiştirdi. Daha önce 'tersine göç' politikasını savunan AfD, yeni el ilanlarında göçmen kökenli yurttaşların topluma iyi uyum sağladıklarını ve hoş karşılandıklarını belirtti. AfD, göçmen kökenli olsun olmasın tüm Alman vatandaşları arasında ayrım yapmadığını ve herkesin çıkarlarını savunduğunu ifade etti. Ancak partinin, sığınma başvuruları kabul edilmeyen kişilerin sınır dışı edilmesi konusundaki kararlılığını sürdürdüğü de belirtildi. Bu değişiklik, toplumun tepkisi ve protestoların etkisiyle gerçekleşti.

Kretschmer: Aşırı sağa karşı protestolar bize güç veriyor

Saksonya Başbakanı ve CDU'nun Başkan Yardımcısı Michael Kretschmer, Almanya'daki aşırı sağ karşıtı protestolar hakkında konuştu. Kretschmer, demokrasiyi destekleyen gösterilerin kendilerine güç verdiğini belirtti ve Alman bayrağının demokratların elinde olması gerektiğini vurguladı. Aşırı uçların ülkenin sembolü olan bayrağı kontrol altına alma girişimlerine karşı çıkılması gerektiğini ifade eden Kretschmer, demokratların bayrağı gururla taşıması gerektiğini söyledi.

Ayrıca, Kretschmer hükûmetin politikalarını eleştirerek, AfD'nin güç kazanmasını engellemenin yolu olarak demokratik partilerin ve kurumların politik eylemlerinin önemini vurguladı. Trafik ışığı koalisyonunun aktif olarak harekete geçmesi ve kararlı adımlar atması gerektiğini belirten Kretschmer, demokrasinin sorunları çözebileceğinin gösterilmesinin demokrasiyi savunmanın en iyi yolu olduğunu ifade etti.

Geri Dön 06 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN