Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Kasım 2022 Çarşamba

Scholz güldü, Almanya ayağa kalktı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un bir programda vatandaşın enerji kriziyle ilgili endişeleri karşısında güldüğü görüntüler tepki topladı.

Scholz güldü, Almanya ayağa kalktı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, katıldığı bir programda vatandaşın enerji kriziyle ilgili endişelerini dile getirmesi üzerine gülerek “Ne kadar üzgün görünmeliyim bilmiyorum” ifadesini kullandı. Bu görüntülerin devlet kanalı ZDF’de yayımlanmasıyla birlikte geniş kesimlerden tepki geldi. Scholz’un halktan özür dilemesi istenirken, muhalefetteki CDU/CSU da Şansölye’yi yerden yere vurdu.

CDU’lu Meclis Üyesi Paul Ziemiak, “Şansölye çok net bir ifadeyle insanlarla dalga geçiyor” derken, CDU Thüringen Başkanı Mario Voigt de Scholz’u saygısızlıkla suçladı.

Thüringen İçişleri Bakanı SPD’li Georg Maier ise CDU’yu ucuz siyaset yapmakla suçladı. Maier, “Birlik partileri çok uzun görüşmelerden kesilip biçilmiş videolarla sosyal medya üzerinden nefret söylemi yayıyor” dedi. 

CDU’lu bazı vekiller de kendi partililerine tepki gösterdi. Vekiller, kesilmiş videolar üzerinden söylem üretmenin yanlış olduğunu vurgulayarak “Başbakanın insanların kaderine güldüğü suçlaması, en az 2021 yılında Armin Laschet’e yapılanlar kadar sahtekarca” dedi.

Eski CDU Başbakan Adayı Armin Laschet, 2021 yılında yaşanan sel felaketinde bir bölgeyi ziyareti sırasında güldüğü için sert eleştirilmişti. Ancak daha sonra bunun nedeninin meslektaşıyla konuştuğu bir konu üzerine olduğu anlaşılmıştı. O dönem Laschet’in bu gülüşünün şansölyeliği kaybetmesine neden olduğu söylenmişti.

Geri Dön 09 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN